Dodał: |
Oceń: 0 1

Podczas spotkania, odwołując się do faktów i własnych doświadczeń, członkowie i członkinie Koalicji Wrocław Wita Uchodźców opowiedzą o dramatycznym losie uchodźców przybywających do Europy oraz podważą stereotypy, jakie na ich temat pokutują w polskim społeczeństwie.

W środowy wieczór dowiemy się czym jest Koalicja Wrocław Wita Uchodźców, jakie są jej cele oraz aktualne działania. Zobaczymy też, w jaki sposób mieszkańcy Wrocławia mogą pomagać osobom doświadczającym kryzysu humanitarnego, którego jesteśmy świadkami.

Na spotkaniu zostaną przedstawione relacje (wraz z pokazem zdjęć) z trzech wyjazdów na bałkańskie granice. Opowiedzą o nich:

Tomasz Rudziński – pedagog, trener, wolontariusz w obozach przejściowych na Węgrzech, w Serbii oraz w Chorwacji

Agata Ferenc – etnolożka i podróżniczka. Jako pracowniczka pomocy rozwojowej w Palestynie i na Sri Lance kilka lat spędziła mieszkając w środowisku międzykulturowym i na stykach kultur. Związana z wieloma wrocławskimi organizacjami pozarządowymi. Asystentka i tłumaczka kulturowa rodzin romskich z Rumunii, mieszkających w Polsce. W 2015 uczestniczyła w wyjazdach pomocowych do obozów dla uchodźców na Bałkanach. Aktywistka społeczna, działaczka praw człowieka.

Katarzyna Wiącek – Graficzka, krytyczka architektury, aktywistka społeczna feministka. Od wielu lat związana z działalnością skoncentrowaną wokół praw człowieka. Uczestniczka Szkoły Inicjatyw Strażniczych - Watchdog Polska. W grudniu 2015 uczestniczyła w wyjeździe pomocowym do obozu tranzytowego w Idomeni na granicy macedońsko-greckiej oraz do Aten. Członkini Koalicji Wrocław Wita Uchodźców. W wolnym czasie prowadzi bloga o anarchitekturze (anarchitektura.tumblr.com).


Prowadzenie:

Marcin Czerwiński – redaktor naczelny kwartalnika „Rita Baum”, pracownik naukowy Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego

9.03, godz. 18.30, wstęp wolny

 

Spotkanie odbędzie się w holu na 2 piętrze w Kinie Nowe Horyzonty

 

ul. Kazimierza Wielkiego 19a, 50-077 Wrocław

Spotkanie jest częścią projektu „Wrocław Wita Uchodźców – budowa oddolnej koalicji na Dolnym Śląsku”, realizowanego z Koalicją WWU przez Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej, w partnerstwie z Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym we Wrocławiu, Fundacją Kalejdoskop Kultur oraz Fundacją na rzecz Studiów Europejskich, w ramach programu „Obywatele dla demokracji” finansowanego z funduszy EOG. 

 

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.