Dodał: |
Oceń: 0 0

Stowarzyszenie NOMADA zaprasza na kolejne spotkanie w ramach realizowanego cyklu „#Marhaba – bo warto przekraczać różne granice”. 

Jeśli chcecie zrozumieć tragedię uchodźców, warto przekonać się jaką cenę płacą oni za próbę przedostania się do bezpiecznej Europy. Porozmawiamy o sytuacji na przejściach granicznych Unii Europejskiej. Punktem wyjścia będą krótkometrażowe reportaże Tomasa Rafy z granicy serbsko-chorwackiej.


Będzie można zobaczyć również film „Kwiat lotosu” - dokument Jamie'go Noel'a zrealizowany w Dżungli, w Calais – miasteczku zbudowanym przez ludzi, którzy od miesięcy koczują próbując dostać się do Wielkiej Brytanii.

Po filmach dyskusja z udziałem zaproszonych gości: 

Katarzyna Czarnota - działaczka społeczna z Poznania, która na przełomie 2015/2016 roku wzięła udział w akcji wyjazdu na południowe granice UE; socjolożka współpracująca z Fundacją Zachodni Ośrodek Badań Społecznych i Ekonomicznych; współzałożycielka Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów, doktorantka socjologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Przemysław Witkowski - dziennikarz, publicysta, dr nauk politycznych; pisze dla Dziennika Opinii, Gazety Wyborczej i polskiej edycji Le Monde Diplomatique; wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Spotkanie poprowadzi Dawid Krawczyk, dziennikarz związany z redakcją Dziennika Opinii. Członek zespołu Krytyki Politycznej. Publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Le Monde Diplomatique (edycja polska), A2larm (Czechy), Mămăliga de Varșovia (Rumunia).

10.03, godz. 18.00, wstęp wolny

BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura

Świdnicka 8c, 50-067 Wrocław

Projekt realizowany jest przez Nomada Stowarzyszenie w partnerstwie z Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe Wrocław i Krytyka Polityczna, w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z funduszy EOG.

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.