Stowarzyszenie NOMADA zaprasza na kolejne spotkanie w ramach realizowanego cyklu „#Marhaba – bo warto przekraczać różne granice”.
Jeśli chcecie zrozumieć tragedię uchodźców, warto przekonać się jaką cenę płacą oni za próbę przedostania się do bezpiecznej Europy. Porozmawiamy o sytuacji na przejściach granicznych Unii Europejskiej. Punktem wyjścia będą krótkometrażowe reportaże Tomasa Rafy z granicy serbsko-chorwackiej.
Będzie można zobaczyć również film „Kwiat lotosu” - dokument Jamie'go Noel'a zrealizowany w Dżungli, w Calais – miasteczku zbudowanym przez ludzi, którzy od miesięcy koczują próbując dostać się do Wielkiej Brytanii.
Po filmach dyskusja z udziałem zaproszonych gości:
Katarzyna Czarnota - działaczka społeczna z Poznania, która na przełomie 2015/2016 roku wzięła udział w akcji wyjazdu na południowe granice UE; socjolożka współpracująca z Fundacją Zachodni Ośrodek Badań Społecznych i Ekonomicznych; współzałożycielka Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów, doktorantka socjologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Przemysław Witkowski - dziennikarz, publicysta, dr nauk politycznych; pisze dla Dziennika Opinii, Gazety Wyborczej i polskiej edycji Le Monde Diplomatique; wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.
Spotkanie poprowadzi Dawid Krawczyk, dziennikarz związany z redakcją Dziennika Opinii. Członek zespołu Krytyki Politycznej. Publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Le Monde Diplomatique (edycja polska), A2larm (Czechy), Mămăliga de Varșovia (Rumunia).
10.03, godz. 18.00, wstęp wolny
BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura
Projekt realizowany jest przez Nomada Stowarzyszenie w partnerstwie z Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe Wrocław i Krytyka Polityczna, w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z funduszy EOG.
Skomentuj