Dodał: |
Oceń: 0 0

Stowarzyszenie NOMADA zaprasza na kolejne spotkanie w ramach realizowanego cyklu „#Marhaba – bo warto przekraczać różne granice”. 

Jeśli chcecie zrozumieć tragedię uchodźców, warto przekonać się jaką cenę płacą oni za próbę przedostania się do bezpiecznej Europy. Porozmawiamy o sytuacji na przejściach granicznych Unii Europejskiej. Punktem wyjścia będą krótkometrażowe reportaże Tomasa Rafy z granicy serbsko-chorwackiej.


Będzie można zobaczyć również film „Kwiat lotosu” - dokument Jamie'go Noel'a zrealizowany w Dżungli, w Calais – miasteczku zbudowanym przez ludzi, którzy od miesięcy koczują próbując dostać się do Wielkiej Brytanii.

Po filmach dyskusja z udziałem zaproszonych gości: 

Katarzyna Czarnota - działaczka społeczna z Poznania, która na przełomie 2015/2016 roku wzięła udział w akcji wyjazdu na południowe granice UE; socjolożka współpracująca z Fundacją Zachodni Ośrodek Badań Społecznych i Ekonomicznych; współzałożycielka Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów, doktorantka socjologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Przemysław Witkowski - dziennikarz, publicysta, dr nauk politycznych; pisze dla Dziennika Opinii, Gazety Wyborczej i polskiej edycji Le Monde Diplomatique; wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Spotkanie poprowadzi Dawid Krawczyk, dziennikarz związany z redakcją Dziennika Opinii. Członek zespołu Krytyki Politycznej. Publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Le Monde Diplomatique (edycja polska), A2larm (Czechy), Mămăliga de Varșovia (Rumunia).

10.03, godz. 18.00, wstęp wolny

BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura

Świdnicka 8c, 50-067 Wrocław

Projekt realizowany jest przez Nomada Stowarzyszenie w partnerstwie z Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe Wrocław i Krytyka Polityczna, w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z funduszy EOG.