Dodał: |
Oceń: 0 0

Szkolenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Żydowskie Cukunft i TSKŻ we Wrocławiu pod patronatem Domu Europy w ramach obchodów 73 rocznicy powstania w getcie warszawskim i jest częścią szerszego projektu "Kryzys uchodźczy. Kryzys wartości?"

 

Mowa nienawiści to nie tylko Internet. To także hejterskie, homofobiczne, nacjonalistyczne, ksenofobiczne i rasistowskie napisy na murach naszych miast. Swastykę rozpozna każdy, a co z innymi symbolami? O nich i o tym, co można z nimi zrobić opowie artysta i aktywista Dariusz Paczkowski z Fundacji Klamra.

W ramach w/w projektu odbędą się również:

Poniedziałek, 18.04, godz. 16:00-18:00 - Uniwersytet Wrocławski, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii
WERNISAŻ WYSTAWY - RAZEM PRZECIW MOWIE NIENAWIŚCI - Fundacja Klamra, Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej

Poniedziałek, 18.04, godz. 18:00-19:30 - Sala Kolumnowa TSKZ, Wrocław, ul. Świdnicka 2/Mennicza1 (WEJSCIE OD TEATRU KAMERALNEGO)
SYMBOLE NIENAWIŚCI. JAK JE ROZPOZNAWAĆ I WALCZYĆ Z HEJTEM W PRZESTRZENI MIASTA? WYKŁAD
Fundacja Klamra, Stowarzyszenie Żydowski Cukunft

Wtorek 18.04, godz. 17:00 - Sala Kolumnowa TSKZ, Wrocław, ul. Świdnicka 2/Mennicza1 (WEJSCIE OD TEATRU KAMERALNEGO)
OBCHODY POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM I PRZEJŚCIE NA PLAC BOHATERÓW GETTA - złożenie kwiatów

Wtorek 18.04, godz. 20:00 - Klub Firlej
KONCERT MIKOŁAJA TRZASKI
Stowarzyszenie Żydowski Cukunft, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce

Czwartek, 21.04 - KONFERENCJA - MAM PRAWO
Uniwersytet Wrocławski, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii, ul. Uniwersytecka 7-10, sala 3D
09:00 – 9:30 Rejestracja

Środa, 20.04, godz. 16:00-18:30 -- Barbara: Infopunkt, kawiarnia, kultura
Watchers of the Sky (reż. Edet Belznerg). Pokaz filmu, spotkanie z twórcami

Piątek, 22.04, godz. 12:00 -15:00, Dom Europy,ul. Widok 10
Marhaba - bo warto przekraczać różne granice. Seminarium Stowarzyszenia Nomada

 

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.