Dodał: |
Oceń: 0 0

9. FESTIWAL KALEJDOSKOP KULTUR / GREEK FEST & PAKISTAN INSPIRATION
Święto Wrocławia

17-18 CZERWCA 2016

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny

 

W czerwcu nie może zabraknąć Kalejdoskopu Kultur. Widzimy się tradycyjnie na Wyspie Słodowej i w Starym Klasztorze. A co w programie?

Poprzedni rok w Europie był szczególny – napływ uchodźców i imigrantów zelektryzował opinię publiczną. Właśnie temat uchodźstwa i migracji będzie motywem przewodnim tegorocznej edycji Kalejdoskopu Kultur. Głos oddaliśmy Grekom, którzy uciekając ze swego kraju w drugiej połowie lat 40-tych XX w. znaleźli schronienie w Polsce oraz Muzułmańskiemu Centrum Kulturalno-Oświatowemu we Wrocławiu. Rozpoczniemy festiwal 17 czerwca o godz. 20.00 bajeczną grecką fetą w Starym Klasztorze z ANGELO WANGELISEM w roli głównej. Sobota (18 czerwca 2016 – start o godz. 14.00) to tradycyjnie całodniowy wypoczynek na Wyspie Słodowej w takt folkowej muzyki z różnych przestrzeni etnograficznych, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz regionalne smakołyki. Popołudniowy program rozpoczniemy greckim dance ANGELO WANGELISA i białoruskim etno-rockiem w wykonaniu zespołu RECHA. Gwiazdą wieczoru będzie Karolina Cicha & Shafqat ALI KHAN Trio / Polska – Pakistan / z niezwykłym koncertem, w którym spotyka się Europa Środkowo-Wschodnia i Azja Południowa. A na zakończenie tradycyjnie afterparty w Starym Klasztorze – w tym roku zagrają dla nas Siostry Matkowskie. Nie może Was zabraknąć!

Grecka edycja nie jest przypadkowa w roku Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Pomysł, by kultura była formą scalenia i integracji Europejczyków pochodzi od greckiej minister kultury Meliny Mercouri. To dzięki niej inicjatywa ESK przyjęła się w Europie, a pierwszym Europejskim Miastem Kultury zostały w 1985 roku greckie Ateny. Świętowanie tegorocznego Kalejdoskopu Kultur poprzedzamy zatem dodatkową atrakcją: piknikiem greckim Psito Arni już w najbliższą niedzielę 5 czerwca 2016 o godz. 11. 00 w Wilczynie Leśnym. Zapraszamy serdecznie w imieniu Kalejdoskopu Kultur i ODYSSEAS - Stowarzyszenia Greków we Wrocławiu.

INFORMACJA: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. +48 726 379 438

Szczegóły na www.kalejdoskopkultur.pl oraz www.facebook.com/kalejdoskop.kultur

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

[tekst z informacji prasowej Kalejdoskopu Kultur]

 

FESTIWAL KALEJDOSKOP KULTUR:

Wyspa Słodowa /18 czerwca 2016/ sobota/ godz. 14.00-22.00/ WSTĘP WOLNY

Klub Festiwalowy Stary Klasztor, ul. Pyrkyniego 1/ WSTĘP WOLNY

  • 17.06.2016 / PIĄTEK / GODZ. 20.00 / GRECKA FETA z muzyką ANGELO WANGELISA i kuchnią z regionu
  • 18.06.2016 / SOBOTA / GODZ. 22.30 / ROMA AFTERPARTY - atmosferę zapewniają Siostry Matkowskie

 

PIKNIK GRECKI PSITO ARNI: 05.06.2016 / NIEDZIELA / GODZ. 11.00 – 20.00/ Ośrodek Wypoczynkowy w Wilczynie Leśnym.          

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.