Dodał: |
Oceń: 0 0

Celem kampanii jest stworzenie cudzoziemcom mieszkającym we Wrocławiu warunków do poznania języka polskiego bezpośrednio od mieszkańców Wrocławia, w formie warsztatów grupowych/ zajęć tandemowych (para Polak - obcokrajowiec).

Projekt Gminy Wrocław realizowany przez Wrocławskie Centrum Integracji – kampania Wrocław na językach świata – jest zatem odpowiedzią na potrzeby wrocławian, którzy chcą poznać i zrozumieć swoich sąsiadów, pochodzących z różnych krajów, a także na potrzeby cudzoziemców, którzy chcą zrozumieć Polaków i poznać ich kulturę, aby czuć się równoprawną częścią polskiego społeczeństwa.

Celem kampanii jest:

  • wspieranie cudzoziemców mieszkających we Wrocławiu w nauce języka polskiego,
  • podwyższenie kompetencji językowych umożliwiających cudzoziemcom korzystanie z oferty Wrocławia i włączenie się do aktywnego życia lokalnej społeczności,
  • zaangażowanie wrocławian w proces integracji społecznej cudzoziemców mieszkających we Wrocławiu.

Do spotkań w parach, odbywających się na zasadzie tandemu językowego, zapraszamy Wolontariuszy (wrocławian) i Uczniów (obcokrajowców). Zainteresowane osoby zgłaszają się poprzez Formularz zgłoszeniowy. W bazie Wolontariuszy oraz w bazie Uczestników wyszukują partnerów do spotkań tandemowych, dopasowują miejsce i czas spotkań. My dostarczamy materiały dydaktyczne na podstawie których Wolontariusz przeprowadza zajęcia z języka polskiego. Wszystkie działania odbywają się nieodpłatnie.

Dla uczniów! Chcesz nauczyć się języka polskiego i  dowiedzieć się czegoś o polskiej kulturze? Zgłoś chęć udziału w projekcie przez formularz zgłoszeniowy. Zerknij na mapę i sprawdź, gdzie i kiedy możesz spotykać się z Wolontariuszem.