Dodał: |
Oceń: 2 0

8. FESTIWAL KALEJDOSKOP KULTUR / BOIKO-LEMKO EDITION

Święto Wrocławia, 12-13 CZERWCA 2015

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny

Nadchodzi czerwiec i Święto Wrocławia, nadchodzi więc też festiwal Kalejdoskop Kultur! Startujemy w piątek, 12 czerwca 2015 o godz. 21.00, w Klubie Festiwalowym Stary Klasztor łemkowsko- jazzowym koncertem SUSANNY.

W sobotę jak zawsze będzie kolorowo i smakowicie, tradycyjnie etnicznie, tanecznie i wielogłosowo, a gdzie? Oczywiście na naszej ulubionej Wyspie Słodowej! Spotykamy się 13 czerwca 2015 o godz. 15.00, by wypocząć nad leniwie płynącą Odrą i podziwiać irlandzkie, polskie, łemkowskie, ukraińskie, niemieckie, romskie, koreańskie i in. formacje folkowe oraz tradycyjne zespoły pieśni i tańca. Miłośnicy mocnych wrażeń mogą spróbować swych sił w strzelaniu z łuku, dla delikatniejszych: klejenie latającego smoka, filcowanie po tatarsku lub warsztaty ceramiczne.

Na naszych stoiskach zwyczajowo nie zabraknie pysznego jedzenia ani trunków z różnych krain i regionów, mamy też kilka niespodzianek dla miłośników mody – zagości u nas szereg projektantów, będzie można nabyć ich przepiękne wyroby, m .in. etno-ciuchy z Taszkientu!

Wieczorna część programu (start o 19.00!) to ukłon dla dawnych Bieszczad i muzyki korzennej Bojków i Łemków. Kto oglądał „Watahę” wyprodukowaną przez HBO Polska, temu muzyka naszej gwiazdy: TOŁHAJÓW nie powinna być obca! Nim na scenie zabrzmią Tołhajowe stereokarpaty, publiczność rozgrzeje rusińsko-zakarpacki etno-dance z Kijowa, czyli LUIKU.

Ale to oczywiście nie wszystko. Po koncercie na Wyspie Słodowej bawimy się do białego rana w Starym Klasztorze na lemko-jewish afterparty.

FINAŁOWY KONCERT PLENEROWY/ Wyspa Słodowa

13 czerwca 2015/ sobota/ godz. 15.00-22.00/ WSTĘP WOLNY

TRADYCYJNE ZESPOŁY PIEŚNI I TAŃCA

FORMACJE FOLKOWE

STRZELANIE Z ŁUKU

POKAZ ETNO- MODY Z TASZKIENTU

FILCOWANIE PO TATARSKU

KUCHNIA ETNICZNA

PIWO Z CZECH

WINO Z WŁOCH

GWIAZDY WIECZORU:

LUIKU – RUSIŃSKO –ZAKARPACKI ETNO-DANCE (UA)

TOŁHAJE - BOIKO-LEMKO STEREOKARPATY – podkarpacka muzyka Watahy (PL)

KLUB FESTIWALOWY/ Klub Festiwalowy Stary Klasztor, ul. Pyrkyniego 1/ WSTĘP WOLNY

  • 12.06.2015/PIĄTEK/GODZ. 21.00/ SUSANNA/ ŁEMKOWSKO I JAZZOWO/
  • 13.06.2015/SOBOTA/GODZ. 22.30 /LEMKO-JEWISH AFTERPARTY / Dollars Brother/ PRYPADOK/ ROZHINKES

INFORMACJA:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. +48725 060 005

Szczegóły na www.kalejdoskopkultur.pl

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny

PROGRAM

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.