Dodał: |
Oceń: 0 0

Przed nami 14. edycja obchodów Europejskiego Dnia Języków (EDJ). Święto języków, ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku, jest ważnym dniem w kalendarzu europejskich świąt. Obchody Dnia Języków uświadamiają obywatelom Europy bogactwo językowe naszego kontynentu.

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej w Polsce, angażując się w promocję nauki języków oraz wspieranie tych mniej popularnych i mniej znanych, ma zaszczyt zaprosić Państwa na cykl wydarzeń poświęcony językom i dialektom Europy.

Tegoroczna edycja obfitować będzie w liczne wydarzenia skierowane do szerokiego grona odbiorców. Najmłodsi oraz młodzież będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach językowych, interaktywnych grach oraz quizach językowych. Z kolei dla starszej młodzieży i dorosłych przygotowane zostały interaktywne wykłady i seminaria oraz podsumowujący kolejną edycję koncert finałowy zespołu Chwila Nieuwagi. Zainteresowanie zespołem budzą pojawiające się teksty gwarowe, szczególnie górnośląskie, w bardzo ciekawym, nowoczesnym wydaniu z pogranicza folku, jazzu i piosenki poetyckiej.

Koncert odbędzie się 29 września (wtorek) o godzinach od 19 do 21:30, w Klubokawiarni Mleczarnia, przy ulicy Włodkowica 5 we Wrocławiu. Liczba miejsc na koncert finałowy jest ograniczona. Zapisy do 24 września: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W ramach EDJ niemal 800 milionów Europejczyków z 47 państw członkowskich ma możliwość uczestnictwa w licznych wydarzeniach związanych z językiem. Program święta języków w niemal całej Europie obfituje w wydarzenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas obchodów tego dnia obywają się liczne wydarzenia, kursy językowe, konferencje czy seminaria.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Program obchodów

Program w PDF

Strona internetowa wydarzeń we Wrocławiu

www.edj.wroclaw.pl

Zaproszenie na koncert finałowy zespołu Chwila Nieuwagi

 http://bit.ly/1MdwnCG

Oficjalna strona Rady Europy - Europejskiego Dnia Języków

www.edl.ecml.at

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.