Dodał: |
Oceń: 0 0

Czy na pewno każdy muzułmanin to terrorysta? Dlaczego uchodźcy próbujący przedostać się do Europy noszą markowe ubrania i mają smartfony? Czy Polskę stać na przyjęcie kilku tysięcy uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki? Co jest, a co nie jest mową nienawiści i jak na nią reagować? Jeśli szukasz odpowiedzi na te oraz inne pytania, przyjdź na bezpłatny warsztat dot. uchodźców, islamu i mowy nienawiści! Najbliższe szkolenie odbędzie się 31 października 2015.

Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zaprasza wszystkich chętnych z terenu województwa dolnośląskiego do Wrocławia, Wałbrzycha i Jeleniej Góry na bezpłatne warsztaty antydyskryminacyjne dot. uchodźców, islamu oraz mowy nienawiści.

Zakres tematyczny warsztatu to m.in.:
- Tożsamość i postrzeganie samego siebie,
- Mechanizmy powstawania i funkcjonowania stereotypów,
- Powstawanie uprzedzeń,
- Islam – religia, kultura, społeczeństwo,
- Uchodźcy w polskim systemie prawnym,
- Mowa nienawiści – jak jej przeciwdziałać.

TERMIN:
- Wrocław: 31 października 2015 (sobota)
- Jelenia Góra: 14 listopada 2015 (sobota)
- Wałbrzych: 21 listopada 2015 (sobota)

GODZINA: 9.00 – 16.30

MIEJSCE: dokładne miejsca, w których odbędą się warsztaty zostaną podane osobom zakwalifikowanym.

TRENERZY: Radosław Bednarski, Khaled Masmoudi

PROGRAM (PDF)

Aby wziąć udział w warsztacie należy wypełnić i wysłać zgłoszenie poprzez specjalny formularz internetowy dostępny TUTAJ.

Uczestnictwo w warsztacie jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe podczas zajęć. Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu i/lub ewentualnego wyżywienia oraz noclegu.

Warsztat będzie prowadzony interaktywnymi metodami warsztatowymi i przeznaczony jest dla wszystkich chętnych z terenu województwa dolnośląskiego.

Szczegółowych informacji udziela:
Radosław Bednarski
tel. 74 665 11 11
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA!

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.