Dodał: |
Oceń: 0 0

Wszystkich tych, którzy chcą okazać solidarność z uchodźcami_czyniami i pomóc przezwyciężać wrogość wobec nich, albo po prostu dowiedzieć się więcej o obecnym kryzysie migracyjnym i poznać historię uciekinierów i uciekinierek, wrocławska Koalicja 'Wrocław Wita Uchodźców' zaprasza 15 października na wrocławski Rynek.
Pokażmy, że jesteśmy otwarci na inność i że nasze miasto jest tolerancyjne.

godz. 16.00 - 18.00 - Żywa biblioteka (Rynek)
Nigdy nie miałeś_aś kontaktu z migrantem lub migrantką? Zastanawiasz się jak wygląda ich życie w Polsce i dlaczego tu przybyli? Na te i inne pytania odpowiedzą wrocławscy migranci i migrantki.

godz. 16.30 - 17.45 - Solidarni z uchodźcami_czyniami!
Amnesty International Grupa Wrocław odczyta fragmenty raportu o uchodźcach, przedstawiając ich indywidualne historie, a wrocławscy migranci i migrantki opowiedzą swoje. Gościem wydarzenia będzie dr Ziad Abou Saleh, socjolog Uniwersytetu SWPS.
Cały raport w języku angielskim możecie przeczytać tu: http://amnesty.org.pl/fileadmin/user_upload/Rozne/Hardship__Hope_and_Resettlement__Final_web_PDF.pdf
Jego fragmenty znajdziecie na blogu Amnesty:
http://amnesty.org.pl/amnesty_blog/?p=1676
Będziemy też zbierać podopisy pod petycją dotyczącą zapewnienia bezpiecznej drogi do UE.

godz. 18.00 - 20.00 (Tajne Komplety) - prezentacja o obozie dla uchodźców i uchodźczyń w Calais (QAlternatywie) oraz sytuacji na Węgrzech (Nomada).
Zapraszamy do księgarni Tajne Komplety, gdzie będziecie mogli posłuchać o tym, jak wyglądają obozy dla uciekinierów i uciekinierek.

Oprócz tego, w czasie całego wydarzenia będziemy zbierać pieniądze na bezpośrednią pomoc uchodźcom i uchodźczyniom przebywających w tymczasowych obozach na Bałkanach.

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.