Dodał: |
Oceń: 0 0

Ostatnio sporo się mówi o migrantach. Warto więc wysłuchać głosu jednej z nich. Dowiedzieć się bezpośrednio, co dla przybyszki z innego kraju jest najważniejsze, czego oczekuje od miejscowych, czego jej potrzeba (także w tej niematerialnej sferze), jak odbiera rozmaite zachowania osób, z którymi się styka, co jej przeszkadza - a co  pomaga - budować swoje życie od nowa w innych realiach…

Dlatego nie przegapcie spotkania z TATIANĄ  JEWSIEJEWĄ – autorką książki „SŁODKO-GORZKI SMAK EMIGRACJI”, właśnie wydanej przez Wydawnictwo „Białe Pióro”. Opisuje w niej, czego sama doświadczyła w Polsce i w Niemczech (gdzie przebywała przez jakiś czas), ale też, snuje szersze rozważania na temat emigrantów jako grupy społecznej, jak się okazuje niezbyt jednorodnej. Korzysta przy tym z naukowego zaplecza, ale też odwołuje się do oglądu sytuacji i relacji licznie spotkanych osobiście emigrantów z różnych krajów.

Na SPOTKANIE AUTORSKIE Z TATIANĄ JEWSIEJEWĄ zapraszamy do ROZWIJALNI w poniedziałek 19 października 2015 r. o godz. 18.30

WSTĘP WOLNY

Więcej o książce na stronie Wydawnictwa "Białe Pióro".

http://ksiegarnia.wydawnictwobialepioro.pl/glowna/70-slodko-gorzki-smak-emigracji.html

Rezerwacja miejsc:
tel. (71) 348-60-30; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (prosimy o podanie numeru telefonu kontaktowego)

Dom Twórczego Życia
ul. J. Chełmońskiego 30, Wrocław

O AUTORCE:

TATIANA JEWSIEJEWA - Rosjanka polskiego pochodzenia, urodzona na dalekiej Syberii. W 1996r. lat przyjechała do Polski na studia. Z wykształcenia psycholożka, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, z zamiłowania pisarka. Książka "Słodko-gorzki smak emigracji" powstała w wyniku jej osobistych doświadczeń oraz zainteresowania problematyką migracyjną.   

Lubi czułym okiem obserwować świat, kocha podróże. Jest dumną wrocławianką z wyboru.

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.