Dodał: |
Oceń: 0 0

Seminarium stanowi podsumowanie diagnozy potrzeb i barier w funkcjonowaniu szkoły wśród uczniów mniejszości narodowych i etnicznych przeprowadzonej przez Fundację Dom Pokoju w 2015 roku.

Seminarium towarzyszył będzie warsztat dla nauczycieli pt.:
„Jak odpowiedzieć na potrzeby uczniów różnych etnicznie”.

ZGŁOSZENIA
Seminarium ma charakter otwarty, dlatego do udziału w nim zapraszamy wszystkich chętnych.
Warsztat, ze względu na formę warsztatową, ma ograniczoną ilość miejsc (20). Zgłoszenia na seminarium i na szkolenie prosimy składać drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 538 208 660. Decyduje kolejność zgłoszeń

Program seminarium
9.30 rejestracja gości
10.00 powitanie uczestników – Prezes Fundacji Dom Pokoju Karolina Mróz
10.05 prowadzenie w tematykę seminarium i warsztatów – koordynator Edukacji Pokoju Dorota Whitten
10.15 wystąpienie przedstawiciela Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego
10.30 Inni etnicznie we wrocławskiej szkole – zróżnicowanie wewnętrzne, kręgi towarzyskie, relacje społeczne - dr hab. Julita Makaro
10.45 Dziś idziemy na czarownice – czyli o przemocy w szkole w kontekście syndromu kozła ofiarnego – Joanna Wajda
11.00 Jakie są konsekwencje przemocy, czyli o tym co doświadcza agresor, ofiara i świadek - mgr Katarzyna Nowicka
11.15 Kolorowe dzieci – kolorowa szkoła?
Wystąpienia osób bezpośrednio zaangażowanych w pracę pedagogiczną i społeczną z dziećmi różnymi etnicznie. Gościem będzie m. in. Katarzyna Wujczyk.
11.45 Dyskusja
12.00 Zakończenie seminarium

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.