Dodał: |
Aktualizacja: |

Zapraszamy na IV Forum ds. Lokalnych Polityk Migracyjnych, które odbędzie się we Wrocławiu w dniach 14-17 maja 2015 roku.

Forum organizowane jest w ramach: projektu “Lokalne Międzysektorowe Polityki na rzecz Integracji Imigrantów”(www.politykimigracyjne.pl) oraz Krajowej Platformy Współpracy na rzecz Integracji (www.iom.pl/f.aspx#/1).

Zachęcamy do udziału wszystkich ekspertów i ekspertki działających w obszarze migracji i integracji imigrantów oraz imigrantek. Szczególny apel o nadsyłanie zgłoszeń kierujemy do przedstawicieli i przedstawicielek społeczności migranckich  oraz instytucji publicznych szczebla lokalnego oraz centralnego.

IV Forum będzie w dużej mierze koncentrować się na aktualnych problemach i wyzwaniach dotyczących integracji migrantów i migrantek, wynikających z obecnej sytuacji międzynarodowej - konfliktu zbrojnego w Ukrainie i wzrastającej islamofobii związanej m.in. z atakami terrorystycznymi we Francji.

Tematyka IV Forum będzie stanowić kontynuację prac poprzednich Forów.

Ponadto podejmiemy nowe zagadnienia wymagające międzymiastowego i  międzysektorowego dialogu oraz wzmocnienia współpracy, ze szczególnym uwzględnieniem Wrocławia, miasta-gospodarza tej edycji Forum.

Budowanie dialogu międzykulturowego jest wyzwaniem dla władz oraz instytucji związanych z integracją migrantów z lokalnymi społecznościami. Podczas Forum podejmiemy się analizy tej kwestii.

Stawiamy na DZIAŁANIE – chcemy, by te 4 dni okazały się dla Was jak najbardziej efektywne.

Proponujemy pracę w grupach roboczych (do wyboru):

1. Wyzwania związane ze zwiększonym napływem migrantek
i migrantów z Ukrainy.

2. Zagraniczni studenci i studentki na polskich uczelniach – przyjmowanie i integracja.

3. Integracja muzułmańskich migrantów i migrantek oraz przeciwdziałanie ich dyskryminacji.

4. Przemoc wobec migrantek.

5. Wykwalifikowani migranci i migrantki na polskim rynku pracy. Szanse, bariery i korzyści dla regionów.

6. Opieka medyczna a migrantki i migranci.

Forum odbędzie się we Wrocławiu w dniach 14-17 maja (czwartek-niedziela) na terenie:
- Centrum Reanimacji Kultury, ul. Jagiellończyka 10c/d
(www.facebook.com/crk.wro)
- Eko Centrum, ul. św. Wincentego 25A (www.eko.wroc.pl)

Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie:
https://docs.google.com/forms/d/1RWRqUXhDlHQ1SExm_IsHexWsh3T-Qu7AqN0rEvnpCNc/viewform?c=0&w=1

Link do zaproszenia w PDF

Termin zgłoszeń upływa 24 kwietnia!

W przypadku jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, prosimy o kontakt mailowy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

Film Zobacz-Zrozum-Zareaguj (3Z)
ROMOWIE rumuńscy
Filmik z IV Forum ds. Lokalnych Polityk Migracyjnych we Wrocławiu

Aktualności
Archiwum

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.