Dodał: |
Aktualizacja: |
Oceń: 0 0

Lokalna strona wroclaw-info-migrator.pl (dostępna w wersji polsko- i angielskojęzycznej) stanowi część portalu informacyjnego i wraz z innymi lokalnymi stronami (ogólnopolska, warszawska, lubelska, krakowska, poznańska, kielecka, trójmiejska, łódzka) tworzy kompleksową sieć informacji dla migrantów(-ek).

Strona ma kompleksowo odpowiadać na potrzeby przybywających do Wrocławia obcokrajowców w przystępny sposób przedstawiając:

 • kwestie formalne i prawne związane z pobytem w Polsce,

 • instrukcje dotyczące załatwiania spraw w lokalnych instytucjach,

 • praktyczne wskazówki na temat różnych aspektów życia codziennego w danym mieście.

 • bazę organizacji pracujących w tematach wielokulturowości, migracji, uchodźstwa oraz inicjatyw migranckich

 • aktualności dotyczące organizowanych w mieście wydarzeń wielokulturowych (wykładów, spotkań, konferencji, szkoleń)

Jednocześnie platforma ma sprzyjać współpracy i wymianie idei między osobami zainteresowanymi (zawodowo i/lub osobiście) tematyką migracyjną. Ma stanowić przestrzeń komunikacji między migrantami, organizacjami pozarządowymi, pracownikami instytucji publicznych i badaczami zajmującymi się problematyką migracji.

Cel i misja przedsięwzięcia to ułatwienie migrantom funkcjonowania w naszym kraju poprzez zapewnienie im wygodnego i szybkiego dostępu do wszelkich przydatnych informacji oraz aktywizowanie cudzoziemców i wzmacnianie ich partycypacji w życiu publicznym. Docelowym efektem portalu InfoMigrator są poinformowani, zintegrowani i aktywni migranci oraz rzetelna i merytoryczna dyskusja ekspertów.

Zawartość. Zachęcamy do współpracy lokalne organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i wolontariuszy(-szki) oraz migrantów i migrantki! Przesyłajcie na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. organizowane przez Was działania i tym samym skorzystajcie z darmowego kanału komunikacji skupiającego osoby pracujące w temacie wielokulturowości i migracji. Migrantów i migrantki zachęcamy do pisania felietonów o kuluarach życia w Polsce i kwestiach migracyjnych.

Na stronę składają się następujące działy:

 • O mieście (menu na bannerze głównym)– przydatne informacje o Wrocławiu (m.in. życie codzienne, transport w mieście, miejsca przyjazne cudzoziemcom, telefony informacyjne),

 • Wsparcie (menu na bannerze głównym)- punkty porad dla obcokrajowców, legalizacja pobytu i nadanie obywatelstwa polskiego, pomoc prawna, baza wrocławskich organizacji)

 • aktualności (środkowa kolumna)dotyczące wydarzeń związanych z tematyką migracyjną – o lokalnym oraz teksty koordynatorki portalu

 • menu boczne (lewa kolumna) - kwestie związane z nauką języka polskiego (baza szkół językowych, lista podręczników itd.); baza organizacji; zakładka dla uchodźców; osobna zakładka dla zagranicznych studentów; zakładka o zawieraniu małżeństw przez cudzoziemców

 • Strefa eksperta (lewa kolumna)- narzędzie komunikacji i współpracy przedstawicieli wielu środowisk zaangażowanych w budowanie polityki migracyjnej i integracyjnej w Polsce, a także w praktyczną pracę z migrantami i dla migrantów

 • Warto poczytać (trzecia kolumna) – artykuły i felietony związane z tematem migracji – możliwość publikacji własnego tekstu oraz dodawania komentarzy dostępna po zalogowaniu się,

 • Prawa kolumna- bannery odsyłające do materiałów multimedialnych (filmiki, klipy) kampanii informacyjnych i działań wielokulturowych (np. Forum ds. Lokalnych polityk Migracyjnych) + ogłoszenia (możliwość samodzielnego umieszczania ogłoszeń)

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FB: https://www.facebook.com/infomigrator.wroclaw/

 

 

 Kontakt:

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.