Dodał: |
Aktualizacja: |
Grupa robocza ds platformy internetowej dla migrantów podczas obrad.

Grupa robocza ds platformy internetowej dla migrantów. I Forum Polityk Migracyjnych / fot.: Anna Tomaszewska / źródło: politykimigracyjne.pl

W dniach 18-21 września odbędzie się III Forum ds. Lokalnych Polityk Migracyjnych, tym razem w Warszawie. Zachęcamy do udziału - szczególnie przedstawicieli diaspor migranckich i instytucji, które zajmują się kwestiami imigracji.

 

 

Po II Forum w Lublinie


W trakcie drugiego Forum ds. Lokalnych Polityk Migracyjnych pracowaliśmy w grupach roboczych. Każda grupa zadeklarowała realizację co najmniej jednej rzeczy przed III Forum w Warszawie. Zobacz krótki reportaż z Forum Lude'a Reno. Podsumowanie rekomendacji II Forum dostępne jest na:
http://politykimigracyjne.pl/uploads/Forum-Lublin-podsumowanie-prac.pdfIII Forum ds. lokalnych polityk migracyjnych


Trzecie Forum stanowić będzie podsumowanie prac dotychczasowych forów i jednocześnie - mamy nadzieję - będzie także autentycznym Forum Migrantów. Forum odbędzie się w Warszawie 18-21 września (czwartek-niedziela) w Bemowskim Centrum Kultury (www.artbem.pl).


Już teraz zapraszamy do rejestracji udziału w forum.

Termin zgłoszeń upływa 15 sierpnia!


Informacje: koordynatorka forum - Anastazja Obarczuk, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

 

Co jeszcze przed III Forum


W ramach projektu dot. lokalnych polityk migracyjnych odbywają się także inne działania - w tym m.in.:

  • uruchomiona została strona www akcji "Włącz się w Polskę" www.WlaczSiewPolske.pl - w ramach niej - m.in.:

- petycja do premiera (odnośnie praw wyborczych na poziomie lokalnych dla imigrantów-rezydentów)

- do pobrania - słownik "Wielokulturowy=Wielojęzyczny" - przeznaczony szczególnie dla rodzin wielojęzycznych lub jako materiał pomocniczy w wielokulturowej szkole (książka dostępna jest także bezpłatnie w siedzibie Fundacji Inna Przestrzeń dla inicjatyw edukacyjnych i integracyjnych),

- finałem akcji będzie III Forum - w tym m.in. wręczenie wyróżnień Miast Otwartych,

  • Już od sierpnia - w Pasażu Italia (Nowy Świat 23/25) w Warszawie rozpocznie działalność tymczasowy Punkt Info dla Migrantów (docelowo działający przy Centrum Wielokulturowym w Warszawie)
  • 10 września o 18:00 w klubie Resort, na Bielańskiej 1 (w Warszawie) - przy okazji Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych - organizujemy wydarzenie promujące III Forum. Zapraszamy!


Informacje o projekcie: www.PolitykiMigracyjne.pl
przestrzen.art.pl/content/news/429/iii_forum_ds__lokalnych_polityk_migracyjnych.htm

 


 


LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW.
Projekt realizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH
jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa.

Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze.
Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

 

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Skomentuj

Film Zobacz-Zrozum-Zareaguj (3Z)
ROMOWIE rumuńscy
Filmik z IV Forum ds. Lokalnych Polityk Migracyjnych we Wrocławiu

Aktualności
Archiwum

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.