Dodał: |
Aktualizacja: |
Oceń: 0 0

Lokalna strona wroclaw-info-migrator.pl (dostępna w wersji polsko- i angielskojęzycznej) stanowi część portalu informacyjnego i wraz z innymi lokalnymi stronami (ogólnopolska, warszawska, lubelska, krakowska, poznańska, kielecka, trójmiejska, łódzka) tworzy kompleksową sieć informacji dla migrantów(-ek).

Strona ma kompleksowo odpowiadać na potrzeby przybywających do Wrocławia obcokrajowców w przystępny sposób przedstawiając:

 • kwestie formalne i prawne związane z pobytem w Polsce,

 • instrukcje dotyczące załatwiania spraw w lokalnych instytucjach,

 • praktyczne wskazówki na temat różnych aspektów życia codziennego w danym mieście.

 • bazę organizacji pracujących w tematach wielokulturowości, migracji, uchodźstwa oraz inicjatyw migranckich

 • aktualności dotyczące organizowanych w mieście wydarzeń wielokulturowych (wykładów, spotkań, konferencji, szkoleń)

Jednocześnie platforma ma sprzyjać współpracy i wymianie idei między osobami zainteresowanymi (zawodowo i/lub osobiście) tematyką migracyjną. Ma stanowić przestrzeń komunikacji między migrantami, organizacjami pozarządowymi, pracownikami instytucji publicznych i badaczami zajmującymi się problematyką migracji.

Cel i misja przedsięwzięcia to ułatwienie migrantom funkcjonowania w naszym kraju poprzez zapewnienie im wygodnego i szybkiego dostępu do wszelkich przydatnych informacji oraz aktywizowanie cudzoziemców i wzmacnianie ich partycypacji w życiu publicznym. Docelowym efektem portalu InfoMigrator są poinformowani, zintegrowani i aktywni migranci oraz rzetelna i merytoryczna dyskusja ekspertów.

Zawartość. Zachęcamy do współpracy lokalne organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i wolontariuszy(-szki) oraz migrantów i migrantki! Przesyłajcie na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. organizowane przez Was działania i tym samym skorzystajcie z darmowego kanału komunikacji skupiającego osoby pracujące w temacie wielokulturowości i migracji. Migrantów i migrantki zachęcamy do pisania felietonów o kuluarach życia w Polsce i kwestiach migracyjnych.

Na stronę składają się następujące działy:

 • O mieście (menu na bannerze głównym)– przydatne informacje o Wrocławiu (m.in. życie codzienne, transport w mieście, miejsca przyjazne cudzoziemcom, telefony informacyjne),

 • Wsparcie (menu na bannerze głównym)- punkty porad dla obcokrajowców, legalizacja pobytu i nadanie obywatelstwa polskiego, pomoc prawna, baza wrocławskich organizacji)

 • aktualności (środkowa kolumna)dotyczące wydarzeń związanych z tematyką migracyjną – o lokalnym oraz teksty koordynatorki portalu

 • menu boczne (lewa kolumna) - kwestie związane z nauką języka polskiego (baza szkół językowych, lista podręczników itd.); baza organizacji; zakładka dla uchodźców; osobna zakładka dla zagranicznych studentów; zakładka o zawieraniu małżeństw przez cudzoziemców

 • Strefa eksperta (lewa kolumna)- narzędzie komunikacji i współpracy przedstawicieli wielu środowisk zaangażowanych w budowanie polityki migracyjnej i integracyjnej w Polsce, a także w praktyczną pracę z migrantami i dla migrantów

 • Warto poczytać (trzecia kolumna) – artykuły i felietony związane z tematem migracji – możliwość publikacji własnego tekstu oraz dodawania komentarzy dostępna po zalogowaniu się,

 • Prawa kolumna- bannery odsyłające do materiałów multimedialnych (filmiki, klipy) kampanii informacyjnych i działań wielokulturowych (np. Forum ds. Lokalnych polityk Migracyjnych) + ogłoszenia (możliwość samodzielnego umieszczania ogłoszeń)

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FB: https://www.facebook.com/infomigrator.wroclaw/

 

 

 Kontakt: