Dodał: |
Aktualizacja: |

Zbiorowy transport publiczny we Wrocławiu koordynuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) Sp. z o.o. Na stronie pasazer.mpk.wroc.pl (we współpracy z portalem jakdojade.pl) można wyszukać połączenia tramwajowe i autobusowe, z uwzględnieniem pojazdów niskopodłogowych. Co ciekawe, wprowadzono informacje dla podróżnych dotyczące aktualnych kontroli biletów w poszczególnych liniach:

http://pasazer.mpk.wroc.pl/na-tych-liniach-spotkasz-dzisiaj-kontroler%C3%B3w

INFORMACJE O BILETACH: http://pasazer.mpk.wroc.pl/bilety/informacje-o-biletach

http://pasazer.mpk.wroc.pl/bilety/rodzaje-biletow

Rozkłady jazdy komunikacji miejskiej we Wrocławiu: linie tramwajowe, linie autobusowe i pociągi w obrębie Wrocławia znajdziesz również na stronie Wrocławia: http://www.wroclaw.pl/rozklady-jazdy

Strona po angielsku, wyszukująca połączenia komunikacji miejskiej: http://komunikacja.iwroclaw.pl/?lang=pl&language=en

Urbancard Wrocławska Karta Miejska - to nośnik usług i produktów elektronicznych. Na URBANCARD można zakodować bilety wrocławskiej komunikacji zbiorowej, bilety wstępu do wrocławskiego ZOO i Aquaparku. W połączeniu z usługą banku BZWBK może też łączyć w sobie funkcje karty płatniczej. To prosty, wygodny i trwały bilet, który daje możliwość odtworzenia w przypadku np. kradzieży lub zagubienia karty.

Jak wyrobić URBANCARD?

Wystarczy złożyć wniosek (drogą elektroniczną: www.urbancard.pl, lub osobiście w BOK i POK). Czas oczekiwania to około 5 dni. Studenci wrocławskich uczelni wyższych bilet URBANCARD mogą zakodować także na Elektronicznej Legitymacji Studenckiej.  

BIURA OBSŁUGI KLIENTA (BOK)
Tam można złożyć wniosek o wydanie URBANCARD, odebrać kartę, kupić bilety, zgłosić reklamację oraz zagubienie lub kradzież karty.

ul. Grabiszyńska 9, wejście od ul. Piłsudskiego (przy pl. Legionów), godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 8.00-18.00, nr tel.: 71 341 12 00.

ul. Prusa 75-79, Biuro Obsługi Pasażera MPK Wrocław, 50-316 Wrocław, godziny otwarcia: poniedziałek - czwartek 8.00-18.00; piątek 8.00 - 16.00.

INFOLINIA MPK czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-20.00 pod telefonami: 71 321 72 71, 71 321 72 70, 71 325 08 89

PUNKTY OBSŁUGI KLIENTA (POK)
Tam można złożyć wniosek o wydanie URBANCARD, odebrać kartę i kupić bilety. Miejsce złożenia wniosku o wydanie karty jest jednocześnie miejscem jej odbioru.

    pl. Grunwaldzki 12-14, 33 Oddział BZ WBK (pn-pt: 10.00-18.00)
    pl. Kościuszki 7/8, 5 Oddział BZ WBK (pn-pt: w godz. 8.00-18.00)
    pl. Powstańców Śl. 17/115, 17 Oddział BZ WBK (pn-pt: w godz. 9.00-18.00)
    ul. Kamienna 145, 12 Oddział BZ WBK (pn-pt: w godz. 8.00-18.00)
    ul. Kuźnicza 17-19, 4 Oddział BZ WBK (pn-pt: w godz. 9.00-18.00)
    ul. Legnicka 51-53, 21 Oddział BZ WBK (pn-pt: w godz. 8.00-18.00)
    ul. Piłsudskiego 49/57, 27 Oddział BZ WBK (pn-pt: w godz. 9.00-18.00)
    ul. Rynek 9/11, 1 Oddział BZ WBK (pn - pt: w godz. 8.00-19.00)

 Wnioski, mapa punktów sprzedaży i szczegółowe informacje pod adresem: www.urbancard.pl

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.