Dodał: |
Aktualizacja: |
Oceń: 0 0

Lotnisko

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika
ul. Graniczna 190, 54-530 Wrocław
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • informacja o odlotach i przylotach: tel. +48 71 358 13 81
 • informacja o zagubionym bagażu: tel. +48 71 358 1387

Aktualny rozkład lotów znajduje się na stronie: www.airport.wroclaw.pl

Dojazd do lotniska we Wrocławiu

Samochodem

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą można się dostać na lotnisko m.in. zarówno od strony Warszawy z drogi S8, od Poznania z drogi krajowej nr 5, a także od południa z drogi krajowej nr 8 oraz z autostrady A4.

Dojazd autobusem do lotniska we Wrocławiu

Autobus miejski linii 406 kursuje z/do Dworca Głównego PKP i Centralnego PKS codziennie co 20 minut.
Autobus nocny linii 249 kursuje na trasie Lotnisko – Jarnołtów, trzy razy w ciągu doby.

Parkingi na lotnisku we Wrocławiu

Kierowcy przy terminalu mają do dyspozycji ponad 1500 miejsc postojowych w cenie 24 zł za dzień parkowania, 59 zł za 7-8 dni parkowania bezpośrednio przy terminalu bez dojazdów busami.

W terminie od 10 października 2014 Port Lotniczy oferuje 40% zniżki przy rezerwacji on-line na co najmniej 5 dni przed terminem przyjazdu na parking lub 20% zniżki przy rezerwacji na 1 do 4 dni przed przyjazdem.

Cennik parkingu

 

Komunikacja PKP

We Wrocławiu jest 19 stacji i dworców kolejowych:
Wrocław Główny, Wrocław Brochów, Wrocław Zachodni, Wrocław Muchobór, Wrocław Nowy Dwór, Wrocław Żerniki, Wrocław Leśnica, Wrocław Kuźniki, Wrocław Stadion, Wrocław Pracze, Wrocław Mikołajów, Wrocław Popowice, Wrocław Osobowice, Wrocław Świniary, Wrocław Nadodrze, Wrocław Sołtysowice, Wrocław Psie Pole, Wrocław Zakrzów i Wrocław Pawłowice.

Między tymi stacjami można jeździć pociągami Przewozów Regionalnych i Kolei Dolnośląskich z biletami MPK - więcej tutaj.

 

 • PKP - ogólnopolska wyszukiwarka połączeń
 • Infolinia PKP - 19 757
 • Infolinia Przewozów Regionalnych - 703 20 20 20
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (komunikacja krajowa)
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (komunikacja międzynarodowa)
 • Rozkład jazdy przez SMS - SMS na numer 71757 (71PKP) i po kilku sekundach jest wysyłana informacja o kursowaniu pociągów. Pamiętaj o słowie do pomiędzy stacją początkową i stacją końcową. Koszt jednego SMS-a wynosi 1 zł + VAT.
 • Jak kupić bilet przez internet?
  System e-IC PKP Intercity umożliwia kupno biletu on-line na pociągi Express InterCity, Ekspres oraz miejsca w wagonach sypialnych i kuszetach w nocnych pociągach TLK w komunikacji krajowej.
 • PKP Intercity
 • Przewozy Regionalne
 • Koleje Dolnośląskie

 

Komunikacja PKS

ul. Sucha 1-11, 50-086 Wrocław

Dojazd na Dworzec PKS:

Dworca Głównego PKP dojście do dworca PKS holem i wyjściem południowym w stronę ulicy Suchej;

 • autobusy dzienne linii: K, 112, 113, 145, 146, 612 (podmiejskie);
 • autobusy nocne: 241, 243, 245, 246, 247, 249, 251, 253, 255, 257, 259;
 • tramwaje: 8, 9, 15, 31 Plus, 32 Plus;
 • taksówki (postój od strony ul. Suchej).

Z Dworca PKS odjeżdżają również autobusy w połączeniach międzynarodowych: m.in. do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech, Austrii, Włochy, Francja, Skandynawii, Hiszpanii.

Pełen rozkład jazdy dostępny jest na naszej stronie: połączenia PKS z Wrocławia

Informacja na temat rozkładu jazdy 24 h: 703 400 444 (połączenie kosztuje 2,58 zł/min)

Kierownik dworca tel. +48 71 333 05 28

Dyspozytornia (24h) tel. +48 71 333 05 50 

Biuro pracuje: poniedziałek- piątek: 7.00-15.00

Na Dworcu PKS we Wrocławiu znajdują się: bar-restauracja, toalety, kioski, apteka, punkty drobnej gastronomii (nieczynne w nocy)

 

 

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.