Dodał: |
Aktualizacja: |
Oceń: 0 0

Obok Warszawy, Krakowa i Poznania, Wrocław zaliczany jest do największych ośrodków akademickich w Polsce. W samym Wrocławiu studiuje 126 tys. osób na 24 uczelniach wyższych. Pod względem liczby studentów, Wrocław zajmuje trzecie miejsce po Warszawie i Krakowie. Wyprzedza takie znaczące ośrodki jak: Poznań, Łódź, Gdańsk czy Lublin. W 2013 roku mury wrocławskich uczelni opuściło ponad 34 tys. absolwentów. 

Największymi uczelniami w mieście są: Politechnika Wrocławska (35 tys. studentów) oraz Uniwersytet Wrocławski (26 tys. studentów), które oferują najbardziej obszerny wybór kierunków studiów oraz specjalności.

Strona dla obcokrajowców pragnących studiować na Politechnice Wrocławskiej

Strona o ubezpieczeniu zdrowotnym w języku angielskim

Rekrutacja krok po kroku na Politechnikę Wrocławską

Stypendia

Stypendium Rządu Polskiego

Dostępne jest dla studentów, którzy chcą podjąć studia w języku polskim, również z opcją rocznego przygotowawczego kursu języka polskiego poprzedzającego rozpoczęcie studiów wyższych.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy sprawdzić na stronie internetowej Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej lub zapytać w Ambasadzie RP w swoim kraju . Zachęcamy również do rozmowy przedstawicielami  Ministerstwem Szkolnictwa Wyższego i Nauki podczas targów edukacyjnych, na których są obecni w ramach programu „Ready, Study, Go! Poland”

BUWiWM

ul. Ogrodowa 28/30, 00-896 Warszawa
recepcja: tel.+48 22 826-74-34
fax: +48 22 826-28-23

strona internetowa >>

Ready, Study, Go! Poland
Adres:
ul. Hoża 20 ,
ul. Wspólna 1/3
00-529 Warszawa
Tel: (22) 529 22 66
FAX: (22) 628 97 13
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

strona internetowa >>

Teraz Wrocław

Politechnika Wrocławska jest jednym z 5 uniwersytetów we Wrocławiu uczestniczących w  Projekcie „Teraz Wrocław”. Uczelnia finansuje ogólną liczbę 5 stypendiów – zwolnienie za  opłatę czesnego – dla najbardziej utalentowanych kandydatów , którzy chcą kontynuować studia I stopnia lub studia II stopnia na PWr, pochodzących ze Wschodu( Ukraina, Białoruś, Mołdawia , Rosja , Kazachstan i in .), program nie obejmuje kandydatów  posiadających ” Kartę Polaka „. Kandydaci zainteresowani , bezpłatnymi studiami na Politechnice Wrocławskiej w ramach projektu ” Teraz Wrocław” powinni skontaktować się z biurem projektu:

Projekt „Teraz Wrocław”

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
ul. Komandorska 118/120
Bud. E, s. 308
53-345 Wrocław, Polska/Poland
tel: + 48 71 368 0892
tel: + 48 71 368 0893
tel: + 48 71 368 0894
tel: + 48 71 368 0895
tel/fax + 48 71 368 0895
skype: Biuro.terazwroclaw
е-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

strona internetowa >>

Facebook >>

Vkontakte >>

Strony przydatne dla studentów zagranicznych (informacje o Wrocławiu, komunikacji, zabytkach)

www.wroclaw.pl

www.junglebook.uni.wroc.pl- przewodnik online po Wrocławiu Uniwersytetu Wrocławskiego (przydatne informacje o kosztach życia we Wrocławiu, polskiej walucie, komuniakcji, czasie wolnym etc.)

www.wroclaw-life.com

infolink.wroclaw.pl

Wrocław in English - wroclawuncut.com

International Friends of Wrocław - www.ifw.org.pl

Expatriates Community from Expats for Expats - www.internations.org

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.