Dodał: |
Aktualizacja: |
Oceń: 0 0

Według danych z urzędu meldunkowego miasta Wrocławia z grudnia 2008 roku zameldowanych we Wrocławiu było 3800 cudzoziemców. Przyjmuje się, że już wtedy podana liczba mogła być pięciokrotnie zaniżona.

Zgodnie z definicjami urzędowymi cudzoziemcem jest każdy kto nie posiada obywatelstwa polskiego.” (art. 2 ustawy z dnia 13.06.2003 r. o cudzoziemcach, będącej uzupełnieniem ustawy z dnia 2.04.2009 r. o obywatelstwie polskim).  Zgodnie z definicją zawartą w Konwencji Genewskiej z 1951 roku dotyczącej statusu uchodźców i dołączonym do niej Protokole Nowojorskim z 1967 roku uchodźcą jest osoba, która żywi uzasadnioną obawę przed prześladowaniem z powodu swojej rasy, religii, narodowości, przynależności do określonej grupy społecznej lub poglądów politycznych, znajduje się poza terytorium kraju, którego jest obywatelem i – z powodu tych obaw – nie chce lub nie może do tego kraju powrócić.

We Wrocławiu pomocy uchodźcom udziela

Zespół ds. Osób Bezdomnych i Uchodźców

przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej
ul. Zachodnia 3
tel. 071 78 23 584
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje o złożeniu wniosku o nadanie statusu uchodźcy na stronie info-migrator.pl

 

Zespół ds. Osób Bezdomnych i Uchodźców

Zespół ds. Osób Bezdomnych i Uchodźców
email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 71 78 23 584
przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej