Dodał: |
Aktualizacja: |
Oceń: 0 0

Szukanie pokoju/mieszkania na wynajem należy zacząć od zastanowienia się w jakich warunkach chcemy mieszkać i na co nas stać (na cenę mieszkania wpływa: lokalizacja, metraż, koszt mediów oraz czynsz - często z zaliczką). Bardzo niechlubną praktyką ostatnich kilku lat jest organizowanie przez właścicieli mieszkań tzw. castingów dla przyszłych lokatorów. Dlatego warto spędzić trochę więcej czasu na poszukiwaniu właściwego lokum żeby trafić na uczciwego właściciela oraz współlokatorów. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem na rozbicie kosztów mieszkania jest cohousing czyli wynajęcie domu w kilka/kilkanaście osób i dzielenie się wszystkimi kosztami oraz wspólna przestrzenią (jadalnia, kuchnia, salon, taras, ogród). Jeśli macie znajomych we Wrocławiu, warto poprosić ich o pomoc i zapytać, czy nie słyszeli o możliwości wynajęcia pokoju/mieszkania. Można również szukać mieszkania przez Internet: na stronach z ogłoszeniami o wynajmie mieszkań (np. gumtree) oraz w specjalnych grupach na portalach społecznościowych (Facebooku):

Pokoje do wynajęcia we Wrocławiu >>

Mieszkania i domy do wynajęcia we Wrocławiu >>

Strona Renting Zone (po angielsku)

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.